Házszentelési program 2014 – 2015

Categories: Események

428202_336870499683542_820539971_n

Dec. 27, Szombat

B.: Bükkloka fentről, majd lefelé, a víz mentén le a Bothavas szájáig, majd a főúton a templom felé,

N.: Bothavas p. fentről, majd Komját pataka fentről, s onnan lefelé.

Dec. 29, Hétfő

Jáni­ és a Fábiánszer a patak mentén, Pikkek – a sportcsarnoktól vissza a főút mentén a hídig.

Dec. 30, Kedd

N.: A sportcsarnoktól le a főúton a Ciherekig, Farkasok pataka fentről,

A.: Ciherek patakán le jobb és bal felől, majd a Libaváros a hídig.

Dec. 31, Központ a hídtól le Görbéig, mindkét oldal.

Január 2, Péntek

A.: Nyíresalja, majd Ugrán felfelé mindkét oldalt.

N.: Ugra felső fele fentről le mindkét oldalt

Január 3, Szombat

A.: Réce pataka fentről le, a kaszárnyák háta, majd a blokkok, s a főúton szembe.

N.: A Görbe p. szájától le mindkét oldalt a blokkok felé.

Január 5, Hétfő

Görbe pataka fentről lefelé ­ mindkétfelől

Január 7, Szerda

A cementút, a villák, Szőcsök p., Alsógáborok pataka fentről, jobbról le a Boros patakig, majd balról fel a Réce patakig.

A házszentelés célja a családok meglátogatása, a közös ima és áldás. Ugyanakkor összegyűjtjük a következő évre, 2015­re az egyházi hozzájárulást is nyugta ellenében; ez az évi anyagi jövedelmünk 1%­a. A nyugtákra kérem a pontos, hivatalos nevet feldiktálni, s nem úgy pl. Mit: Pistuka János, x szám. 🙂 20 éves kortól a dolgozó fiatalok is fizessék ki az egyházadót.

A szent kereszt nevében szánt adományaikat kérjük külön elhelyezni, átadni majd. Begyűjtjük a családonkénti 10 lej fapénzt is.

E napokon korábban lesz szentmise, majd általában virradattól kezdjük a házszenteléseket. Bodor Attila és Berszán Lajos atya több nap besegítenek, szembemegyünk. Ha temetés jönne közbe, Berszán atya besegít eme szomorú kötelesség teljesítésében. A beosztott ministránsok a reggeli szentmisén ott vannak.

Az ebédet és vacsorát tisztelettel elfogadjuk, ha valaki kedveskedni óhajt. Kérem jelezzék a körzet egyháztanácsosánál.

Author: Baliga Zsolt

Vélemény, hozzászólás?