Házszentelések: 2013 – 2014

Categories: Események,Principles,Templom,Történetek

A házszentelés célja a családok meglátogatása, a közös ima és áldás. Ugyanakkor összegyűjtjük a következő évre, 2014-re az egyházi hozzájárulást is nyugta ellenében; ez az évi anyagi jövedelmünk 1%-a. A szent kereszt nevében szánt adományaikat kérjük külön elhelyezni, átadni majd. Adományt gyűjtünk a ravatalozóra, valamint begyűjtjük a családonkénti 10 lej fapénzt is.
E napokon korán lesz szentmise, majd általában virradattól kezdjük a házszenteléseket. Bodor Attila a 3 hosszabb napon besegít, szembemegyünk. Ha temetés jönne közbe, Berszán atya besegít eme szomorú kötelesség teljesítésében.
A beosztott ministránsok a reggeli szentmisén ott vannak.
Az ebédet és vacsorát tisztelettel elfogadjuk, ha valaki kedveskedni óhajt. Kérem jelezzék a körzet egyháztanácsosánál.

Házszentelések programja

Dec. 27, Péntek

Bükkloka fentről, majd lefelé, a víz mentén le a Bothavas szájáig, majd a főúton vissza a templomig, aztán Komját pataka fentről. Szembemenve!

Dec. 28, Szombat:
Bothavas pataka fentről, majd a Jáni- és a Fábiánszer, Pikkek – a sportcsarnoktól vissza a főút mentén a hídig. Szembemenve!

Dec. 30, Hétfő:
A sportcsarnoktól le a főúton a Ciherekig, Farkasok pataka fentről, majd a Ciherek patakán fel jobb és bal felől.

Dec. 31, Kedd:
Ugra pataka Tankó Sándortól be a főútig, majd a Nyíresalja.

Január 2, Csütörtök:
Ugra felső fele mindkét oldalt Tankó Sándorig, Szembemenve!

Január 3, Péntek:
Ciherek szájától lefelé a Libaváros, a Templom környéke a Görbe patak szájáig – mindkét felől.

Január 4, Szombat:
Görbe pataka fentről lefelé – mindkétfelől

Január 6, Hétfő:
Kb. 12, 30-tól: Réce pataka fentről le, majd a kaszárnyák háta

Január 7, Kedd:
A főút a Görbe p. szájától le az alsó (2.) blokkal bezárólag (kaszárnyákkal szemben)

Január 8, Szerda:
A cementút, a villák, Szőcsök p., Alsógáborok pataka fentről, jobbról le a Boros patakig, majd balról fel a Réce patakig.

Fel az oldal tetejére

Author: Baliga Zsolt